صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاع از پایان نامه محمد حسین طاهریان، دانشجوی رشته مطالعات منطقه ای


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از پایان نامه محمد حسین طاهریان، دانشجوی رشته مطالعات منطقه ای

جلسه دفاع از رساله آقای سید محمد حسین طاهریان حقیقی ، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات منطقه ای (ورودی 92)، گرایش آمریکای شمالی ، با عنوان : "مطالعه تطبیقی دیپلماسی عمومی ایالات متحده آمریکا در آمریکای لاتین در دوران بوش و اوباما" با حضور اساتید محترم، آقایان: دکتر محمد حسن شیخ الاسلامی (استاد راهنما)، دکتر محمد رضا دهشیری (استاد مشاور)، دکتر منصور رحمانی و دکتر مجید تخت روانچی (اساتید داور)، در ساعت 9/30 یکشنبه 22 آذرماه 1394، در سالن دهخدا دانشکده روابط بین الملل برگزارگردید.
ابتدا، آقای طاهریان ، هدف از نگارش رساله خود را، مطالعه تطبیقی و تحلیل دیپلماسی عمومی آمریکا در دوران بوش و اوباما و اقدامات آمریکا در آمریکای لاتین برشمرد و با ارائه تعریفی از دیپلماسی عمومی؛ به دلایل اهمیت آن از دو منظر «ایجاد ساز و کاری برای افزایش قدرت نرم» و « شکل جدیدی از دیپلماسی که در کنار دیپلماسی سنتی و در راستای سیاست خارجی حرکت می کند» پرداخت و سپس دیپلماسی عمومی کشور امریکا و ساختار و اهداف آن را مورد بررسی قرار داده و گفت:
ایالات متحده ، صریحا بر قدرت نرم و دیپلماسی عمومی به عنوان ابزار سیاست خارجی برای عملی کردن استراتژی خود در ایجاد چهره مثبت بین المللی، تاکید کرده است. به عبارت دیگر، نیاز به ارائه تصویری جذاب و دوستانه به جهان، الهام بخش دیپلماسی عمومی آمریکا بوده است.
وی در ادامه، دیپلماسی عمومی بوش و اوباما در رابطه با آمریکای لاتین را مورد بررسی قرار داده و با اشاره به این موضوع که ظرفیت های بالقوه آمریکای لاتین سبب شده تا تلاش قدرت های جهانی و منطقه ای، برای توسعه روابط با این قاره، روز به روز افزایش یافته و ایالات متحده نیز به نوبه خود قصد دارد به قدرت برتر تبدیل شود، به تشریح وجوه تمایز و تشابه میان اقدامات اوباما و بوش در آمریکای لاتین پرداخت .
در پایان، اقای محمد حسین طاهریان حقیقی، به سوالات مطرح شده از سوی اساتید محترم ، پاسخ داده و رساله ایشان، پس از بررسی هیئت محترم داوران، با درجه عالی پذیرفته شد.


١٣:٣٢ - 1394/09/24    /    شماره : ١٥٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٦٠خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.