صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاع از پایان نامه خانم زهرا آتش جام دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از پایان نامه خانم زهرا آتش جام دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی

جلسه دفاع از رساله خانم زهرا آتش جام، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی(ورودی93)، با موضوع: " اقدامات اسراییل جهت هویت زدایی فلسطینیان از منظر حقوق بشر" در ساعت 30/10روز یکشنبه 6 اسفند 96 با حضور اساتید محترم: دکتر امینیان(استاد راهنما)، دکتر سجادپور(استاد مشاور)، دکتر دهشیری و دکتر غایبی(اساتید داور)، برگزار گردید.
سوال اصلی و فرضیه این رساله، عبارت بود از:
ابعاد حقوق بشری اقدامات اسرائیل جهت هویت زدایی فلسطینیان چیست؟
فرضیه: اسراییل با اقدامات سخت (از جمله شهرک سازی و ساخت دیوار حایل) و اقدامات نرم (مثل فشارهای بین المللی و توافقات با فلسطینیان) در صدد هویت زدایی از فلسطینیان است که این اقدامات، براساس اسناد واعلامیه های جهانی چون اعلامیه ی حقوق بشر ومیثاقین واسناد حقوق بشردوستانه چون لاهه و کنوانسیون ها ی چهارگانه ژنو وقطع نامه های شورای امنیت، برخلاف حقوق انسانی و ملی ملت فلسطین است.
در ادامه، خانم آتش جام با توضیحات مطالب خود درقالب پنج فصل ذیل، به دفاع از رساله خود پرداخت:
در فصل اول و کلیات، دلایل اهمیت و انتخاب موضوع و چارچوب نظری پزوهش بیان شد. در فصل دوم، تحت عنوان هویت فلسطینی و هویت صهیونیستی، با اشاره به هویت پیشینه فلسطینی ها و نیز بستر های شکل گیری صهیونیسم، به بررسی هویت فلسطینی و صهیونیستی پرداخته شد در فصل سوم، یعنی هویت زدایی و هویت سازی، اقدامات رژیم صهیونیستی که در راستای هویت سازی برای خود و هویت زدایی از فلسطین صورت می گیرد، شرح داده شد فصل چهارم نیز، به اقدامات هویت زدایی اسرائیل از منظر حقوق بشراختصاص داشت. در این فصل، اقدامات هویت زدای رژیم صهیونیستی دربرابر هویت فلسطینی و بررسی این اقدامات هویت ساز و هویت زدای این رژیم از منظر حقوق بشر مورد بررسی قرار گرفت.
در فصل پنجم و نتیحه گیری؛ پژوهشگر، ضمن بیان این مطلب که اگرچه رژیم صهیونیستی، همواره در پی هویت زدایی از فلسطینیان و حذف آنان، از طریق خشونت بی رحمانه ضدحقوق بشری و تبلیغات رسانه ای در طول شش و نیم دهه گذشته بوده، اما هنوز نتوانسته است اقدامات خود علیه فلسطینیان را توجیه نموده و یا آن توجیهات را مورد پذیرش جهانی قرار دهد؛ زیرا، در این صورت، جامعه جهانی به یک هرج و مرج وصف ناپذیری مبدل خواهد شد که هر قومی می تواند ادعا کند که در سرزمین مشخصی مدتی می زیسته و با اسطوره ها وتاریخ ساختگی بخواهد ان جا را از ان خود کند.
رساله خانم زهرا آتش جام، پس از بررسی اساتید حاضر در جلسه، با درجه مورد پذیرش قرار گرفت.


٠٩:٤٣ - 1396/12/15    /    شماره : ٢٣٩١    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تبیین روابط هند و پاکستان در چارچوب رئالیسم تهاجمی
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • سیاست خارجی پاکستان تالیف: دکتر مهدی کاردوست
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • ایران و جهان عرب
  تالیف: محمد مسجدجامعی

 • دیپلماسی آب های فرامرزی و نظام بین الملل
  تالیف: سیدعباس عراقچی

 • دیپلماسی در عمل
  تالیف: بهادر امینیان


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.