صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی میانجیگری، گفت وگو و دیپلماسی پیشگیرانه


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی میانجیگری، گفت وگو و دیپلماسی پیشگیرانه

کارگاه آموزشی"میانجیگری، گفت وگو و دیپلماسی پیشگیرانه" با همکاری مشترک دانشکده روابط بین الملل و سازمان ابتکار مدیریت بحران (The Crisis Management Initiative - CMI) در تاریخ های 4 و 5 تیرماه 98 با تمرکز بر «مطالعه موردی مخاصمه در افغانستان» به مدت 12 ساعت با تدریس سه تن از مسئولان سازمان ابتکار مدیریت بحران فنلاند و با شرکت بیش از 30 نفر از کارشناس سیاسی وزارت امورخارجه، وزرات کشور، مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشکده روابط بین الملل برگزار شد.
نخستین روز این دوره آموزشی با طرح مباحث نظری درخصوص «ماهیت، گرایشها و چالش های مخاصمات امروزی»، «شناسایی بازیگران اصلی مخاصمات و نقش اشخاص ثالث در روند صلح» و «سازوکارهای عمده حل و فصل مخاصمات و اصول راهنمای آن» آغاز شد و با مطالعه موردی مخاصمه افغانستان از منظر «بازیگران داخلی و مسائل داخلی افغانستان» و نیز «درک پویایی‌شناسی داخلی و چگونگی تاثیر آن بر طراحی روند صلح در افغانستان» ادامه یافت.
در دومین روز، پس از تقسیم‌بندی کارشناسان به 5 گروه، شبیه سازی جلسات میانجیگری سازمان ملل متحد با مشارکت و نظارت مدرسین موسسه CMI برگزار شد. در این جلسات شرکت کنندگان با توجه به سناریوی ارائه شده و دستورالعمل های خواسته شده به ایفای نقش هیات هایی از طالبان، دولت آمریکا، دولت مرکزی افغانستان و دولت پاکستان پرداختند تا با چالشهای عملی و عملیاتی میانجیگری و مذاکرات آشنا شوند.
در روز پایانی، شرکت کنندگان و مدرسین جهت جمع‌بندی و ارزیابی مباحث ارائه شده با یکدیگر به بحث و گفت وگو پرداختند. مراسم پایانی این دوره نیز با سخنرانی آقای دکتر شبخ الاسلامی، رئیس دانشکده روابط بین‌الملل، تقدیر و تشکر از سخنرانان و اهدای گواهینامه به شرکت کنندگان خاتمه یافت.


٠٩:٣٦ - 1398/04/17    /    شماره : ٢٧٥٣    /    تعداد نمایش : ٧٣٢خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.