صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > برگزاری آزمون زبان و جلسه معارفه داوطلبان دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 99-98 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آزمون زبان و جلسه معارفه داوطلبان دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 99-98 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه

روز شنبه 5 مردادماه سال جاری، دانشکده روابط بین الملل میزبان دانشجویانی بود که پس از قبولی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد، از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت گذراندن آزمون های کتبی و شفاهی علمی و تخصصی با هدف انتخاب اصلح به این دانشکده معرفی شده بودند.
در نشستی که با حضور آقای دکتر شیخ الاسلامی، ریاست محترم دانشکده و معاونین آموزشی، پژوهشی و اجرایی و 162 نفر از داوطلبین در محل سازمان ایرانی مجامع بین المللی برگزارشد، متقاضیان ورود با شرح وظایف دانشکده، رشته های تحصیلی و اهمیت جایگاه آن در تربیت نیروهای بالقوه برای دستگاه دیپلماسی کشورمان آشنا شدند.
رئیس دانشکده روابط بین الملل ضمن تاکید بر اهمیت دیپلماسی در روابط بین الملل و تبیین شاخص ها و معیارهای مورد نظر برای تربیت دیپلمات های آینده کشورمان اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی کارآمد، آموزش دیده و متناسب با نیازهای کشور جزو مهمترین اهداف دانشکده است. آقای دکتر شیخ الاسلامی، در ادامه افزودند که این دانشکده به لحاظ علمی و آموزشی، دارای شناسنامه و هویت خاصی است که آن را از دانشگاه های مشابه متمایز می کند؛ چرا که در اینجا دانشجویان علاوه بر گذراندن واحدهای مصوب وزارت علوم، با مهارت های عملی دیپلماتیک و دیگر زبان های بین المللی آشنا شده و از فرصت شرکت فعال در کارگاه ها، سمینارها، میزگردها و حتی سفرها و دوره های آموزشی بین المللی برخوردارهستند. رئیس محترم دانشکده در ادامه با تاکید بر اهمیت بینش، منش و دانش در تربیت دیپلمات ها به این نکته مهم اشاره کردند که دانشکده روابط بین الملل، تنها یک مرکز آموزشی صرف نیست و کسانی که قصد ورود به این دانشکده را دارند لازم است خود را برای ورود به یک محیط متفاوت و مهم آماده نمایند. ایشان همچنین بر عدم وجود هرگونه رابطه مستقیم میان تحصیل در دانشکده روابط بین الملل با استخدام در وزارت خارجه تصریح و تاکید نمودند انتظار داریم دانشجویان در طول تحصیل خود به سطحی از دانش، مهارت و منش اعتقادی و اخلاقی دست یابند که هنگام جذب در بازار کار در بخش های دولتی یا خصوصی کشور، نسبت به همپایگان خود مزیت های آشکار داشته باشند.
در خاتمه رئیس محترم دانشکده و معاونین وی در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرائی، خلاصه ای از ضوابط و مقررات تحصیل در دانشکده روابط بین الملل و نیز مزایا و امکانات آن را تشریح کرده و به سئوالهای داوطلبین پاسخ دادند.


١٣:٤٩ - 1398/05/07    /    شماره : ٢٧٦٨    /    تعداد نمایش : ١٢٢٥خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.