صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
امور دانشجویی-رفاهی

بازديدهاي آموزشي و فرهنگي:

دانشکده روابط بين الملل در هر سال تحصيلي در کنار فعاليت هاي علمي و آموزشي، اقدام به برگزاري بازديدها و اردوهاي علمي- فرهنگي- مذهبي در دو سطح داخلي و خارجي براي دانشجويان مي نمايد. اين قبيل اردوها و بازديدها اغلب به گونه اي طراحي و اجرا مي شوند که دانشجويان بتوانند علاوه بر گذراندن اوقاتي خوش در کنار يکديگر و تحکيم پايه هاي همدلي و دوستي، بر گنجينه تجربيات و آموخته هاي خود بيفزايند.

امکانات ورزشي:

با هماهنگیهای صورت گرفته با مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی، دانشجویان دانشکده می توانند از مجموعه ورزشی گلستان که شامل استخر و سالن پرورش اندام و ...     می باشد بر اساس تعرفه سایر کارکنان بهره مند شوند.

امور رفاهي:

خوابگاه:

خوابگاه شماره 1 دانشجويان دانشکده روابط بين الملل واقع در خيابان نياوران،‌ ايستگاه قنات شمالي، بن بست آدينه در فاصله نزديکي از دانشکده قرار دارد. خوابگاه شماره 2 دانشجويي در خيابان ولي عصر، نرسيده به چهار راه ولي عصر، کوچه شهيد هاشمي فر پلاک 20 واقع شده است.

تغذيه: دانشجويان دانشکده روابط بين الملل از شنبه تا جمعه هر هفته از یک وعده غذاي گرم جهت ناهار برخوردار هستند. در تنظيم منوي غذايي دانشجويان سعي شده است تا از کليه مواد غذايي لازم براي تأمين سلامت بدن بهره گرفته شود. دانشجويان در ازاي پرداخت مبلغ -/3000 ريال براي هر وعده غذا نسبت به تهيه بن غذاي هفته اي خود اقدام مي نمايند. ناهار در رستوران دانشکده سرو مي گردد. با توجه به تقاضای دانشجویان مقرر گردید هزینه شام و صبحانه برای تمامی روزهای هفته به استثنای ایام تعطیل و میوه نیز ماهانه محاسبه و به حسابشان واریز گردد.

پرداخت وام: به موجب قرارداد في مابين دانشکده و صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، کليه دانشجويان دانشکده در قبال ارائه مدارک لازم به واحد امور دانشجويي امکان استفاده از وام ضروري و وديعه مسکن را دارا مي باشند.

پرداخت کمک هزينه تحصيلي: در صورت فراهم بودن شرایط، دانشجويان پس از ثبت نام در دانشکده با تنظيم سند تعهد، افتتاح حساب سيبا و تکميل فرم درخواست مي توانند از کمک هزينه تحصيلي مطابق مقررات وزارت علوم برخوردار شوند.

پرداخت کمک هزينه تحصيلي دانشجويان شاهد و ايثارگر: کليه دانشجويان شاهد و ايثارگر پس از پذيرش در دانشکده با ارائه مدارک مربوطه به واحد امور دانشجويي، پس از معرفي به بنياد شهيد از هديه ورود برخوردار مي شوند. در پايان هر نيمسال تحصيلي نيز مبلغي به عنوان کمک هزينه تحصيلي به دانشجويان شاهد و ايثارگر پرداخت مي گردد. کمک هزينه پايان نامه و اسکان و هدیه معدلهای مناسب نيز از ديگر تسهيلاتي است که توسط اين بنياد به دانشجويان متقاضي تعلق مي گيرد.

بيمه حوادث: کليه دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشکده در ابتداي هر سال تحصيلي به مدت يکسال تحت پوشش بيمه حوادث تحصيلي قرار مي گيرند. پرداخت غرامت فوت، نقص عضو دائم کامل، نقص عضو دائم جزئي و جبران هزينه هاي پزشکي ناشي از حوادث مشمول بيمه از تعهدات اين بيمه است.

بيمه ايرانيان(ساير اقشار): کليه دانشجوياني که متقاضي برخورداري از بيمه ايرانيان باشند در ابتداي هر سال تحصيلي به مدت يکسال تحت پوشش اين بيمه قرار مي گيرند. 50% مبلغ بيمه خدمات درماني بعهده دانشکده و مابقي به عهده دانشجوي متقاضي است.

امور فرهنگي:

مشهد مقدس: به منظور افزایش نشاط روحی، تقویت حس خود اتکایی، آشنایی با مواریث دینی و فرهنگی، دانشجویان جدید الورود به سفر مشهد مقدس اعزام می گردند.

عمره دانشجويي: هر ساله با توجه به سهميه در نظرگرفته شده از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري و با توجه به کثرت دانشجويان متقاضي عمره مفرده، مراسمي تحت عنوان قرعه کشي از متقاضيان عمره برگزار مي شود. در اين مراسم پس از انجام قرعه کشي، افراد قطعي و متعاقب آن افراد ذخيره جداگانه در فهرست متقاضيان عمره دانشجويي ثبت مي گردند. 

عتبات عالیات: دانشکده دانشجویان خود را با توجه به اولویتهای مورد نظر به سفر معنوی عتبات عراق اعزام می دارد. دانشجویان پس از نام نویسی و پرداخت بخشی از کل هزینه سفر می توانند در این سفر شرکت نمایند.

تشکل هاي دانشجويي : شوراي صنفي و بسيج دانشجويي          

شوراي صنفي: شورای صنفی دانشجویان یک نهاد دانشجویی است که توسط خود دانشجویان اداره می شود و مسؤولان آن از نمایندگان منتخب دانشجویان هستند. این شورا منعکس کننده نیازهای دانشجویی به دانشکده و رابط بین واحد دانشجویی با دانشجویان است.

بسيج دانشجويي: بسیج دانشجویی با بسیج سایر دانشگاهها مرتبط است و مسؤول آن از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ از میان دانشجویان هر دانشکده تعیین و به مدیریت پیشنهاد می شود. این تشکل زیر نظر معاونت دانشجویی انجام وظیفه می نماید.

منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.