صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
روابط عمومی

روابط عمومي دانشكده در راستاي نگرش جديد به نقش توسعه يافته و جايگاه خويش در ساختار دانشكده و كمك به مجموعه اهداف و فعاليت هاي آن در درجه اول به امر ساماندهي اطلاعات و اطلاع رساني همت گماشت و در اين راستا اقدام به طراحي پايگاه الكترونيكي مستقل نمود. پايگاه الكترونيكي جديد علاوه بر تغييرات گرافيكي در قسمت هاي مختلف، به لحاظ محتوايي منعكس كننده برنامه ها و فعاليت هاي دانشكده از جمله اطلاعيه هاي دوره هاي آموزشي براي مخاطبان داخلي و خارجي مي باشد. روابط عمومي همچنين پاسخگويي به مراجعات و هماهنگي با رسانه هاي عمومي را بر عهده دارد.
روابط عمومی هنر برقراری ارتباط در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مخاطبان و همچنین زمینه سازی برای دریافت انتظارات و خواسته های مخاطبان برای حرکت در مسیر آن است. به عبارت دیگر روابط عمومی هنر مردم داری است. روابط عمومی تمامی تلاش خود را معطوف تنظیم روابط سازمان و مخاطب می کند، هوشمندانه سعی می نماید اهداف و برنامه ی سازمان با اتکاء به اصول اخلاقی و رسالت حرفه ای در قالب کار برنامه ای در جهت تحقق و حفظ منافع سازمان و مردم بکار بندد. وظایف روابط عمومی برقراری ارتباط صحیح و منطقی و اصولی با مخاطبان و همچنین اطلاع رسانی شفاف و روشن و دریافت انتظارات و خواسته های مخاطبان با بکار گیری روش و فنون مختلف می باشد.
روابط عمومي‌ در پي‌ ارتباط دو سويه‌ با مخاطب‌ بوده و صرفاً به‌ دنبال‌ اطلاع‌رساني‌ نيست‌، بلكه‌ مكمل‌ اين‌ فرآيند را اطلاع‌يابي مي‌داند. در واقع‌، روابط عمومي‌ از طريق‌ اطلاع‌يابي‌ بر اهميت‌ تأثيرپذيري‌ از افكار عمومي ‌صحه‌ مي‌گذارد.
روابط عمومي، مجموعه‌اي از عمليات ارتباطي آگاهانه مبتني بر برنامه و تحقيق است كه با استفاده از شيوه‌هاي علمي و هنري به دنبال ارتباط با مردم و اطلاع يابي از نظرهاي آنان، تجزيه و تحليل گرايش‌هاي مخاطبان و افكار عمومي به منظور گفتگو با آنان براي رسيدن به تفاهم با كاربرد روش‌ها و ابزارهاي ارتباطي نوشتاري، گفتاري، ديداري و شنيداري است.

منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.